Dzieje sięGłogów

Chrobry Głogów S.A. będzie musiał zwrócić 500 tysięcy złotych?1 min na czytanie

Chrobry Głogów S.A. będzie musiał zwrócić 500 tysięcy złotych?

Według danych Polskiego Funduszu Rozwoju z pomocy z tarczy finansowej skorzystało 543 firm z powiatu głogowskiego zatrudniające ponad 4,1 tys. pracowników. Na ich konta wpłynęło ponad 75,8 mln zł (stan na 24.07.). Wśród nich przelew dostała miejska spółka Chrobry Głogów. Zgodnie z instrukcją programu pomocy finansowej, złożyła wniosek i szybko dostała przelew na pół miliona.

Już w czerwcu było wiadomo, że te pieniądze najprawdopodobniej trzeba będzie oddać. Okazało się, że według ogólnych przepisów, spółki samorządowe są z tej pomocy wyłączone, bo nie są traktowane jako firmy małe i średnie, tylko duże. Chrobry wystąpił do funduszu o wyjaśnienia i do dziś nie dostał odpowiedzi.

– Te pieniądze jeszcze fizycznie są u nas, ale z tego co słyszymy i obserwujemy spółki samorządowe w Polsce, już zwracają, więc my też lada chwila też będziemy musieli to zrobić, zgodnie z przewidywaniami. Pieniądze czekają, nie robimy z nimi nic, niestety – mówi Jarosław Trawiński, prezes Chrobrego Głogów. Szansę, że spółka będzie mogła zatrzymać tę kwotę i przeznaczyć na złagodzenia poniesionych strat, jest znikoma. Prezes ocenia szanse na 1 procent.

Najważniejsze, że nawet bez tych pieniędzy spółka przetrwała najgorszy czas, gdy obiekty były zamknięte. Otrzymała jedynie z dofinansowania do pracowników na przestoju z pierwszej tarczy, ok. 65 tys. zł za trzy miesiące.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się