Sport

Chrobry Głogów vs Stomil Olsztyn – zapowiedź meczu!6 min na czytanie

Chrobry Głogów vs Stomil Olsztyn – zapowiedź meczu! 3

Przerwa na kadrę nie jest związana z zawieszeniem rozgrywek na poziomie 1. Ligi. W piątek 13 listopada Chrobry Głogów na swoim boisku podejmie ekipę Stomilu Olsztyn. Czy gospodarzom uda się przełamać serię porażek? Jak to spotkanie przewidują zakłady bukmacherskie? Zapraszam do lektury!

Chrobry Głogów. W poprzednim sezonie mogło się wydać, że Ivan Djurdjević znalazł złoty środek, a ekipa Chrobego rozwijała się z kolejnymi meczami. Początek kampanii 2020/2021 to jednak ponowne problemy, związane przede wszystkim z letnimi osłabieniami na rynku transferowym. Nie ma co ukrywać, że były piłkarz i trener Lecha Poznań ma do swojej dyspozycji gorszą kadrę, niż w poprzednich rozgrywkach, co odbija się na wynikach.

Chrobry mimo niezłego początku, w którym pokonał w niezłym stylu ekipę Widzewa Łódź, wpadł w dołek. Zawodnicy z Głogowa mają aktualnie serię trzech kolejnych porażek, a co więcej – stracili w tych meczach aż 10 bramek, nie strzelając choćby jednego gola.

19 września, to data, od której Pomarańczowi nie potrafią wygrać meczu na poziomie 1. Ligi. Czy przełamanie nastąpi w pojedynku ze Stomilem? Wydaje się, że rywal do tego jest odpowiedni. Goście nie zdobyli nawet jednej bramki w dwóch poprzednich rywalizacjach tych drużyn w Głogowie! Co więcej, Chrobry aż cztery razy w sześciu domowych potyczkach z tym rywalem zachował czyste konto. Statystyki historycznych meczów bezpośrednich to jedno, jednak biorąc pod uwagę aktualną postawę Pomarańczowych w defensywie – może być różnie. Problemy z odpowiednim przeanalizowaniem tej rywalizacji mają nawet zakłady bukmacherskie.

Statystyki – gospodarze:

 • Chrobry przegrał w trzech ostatnich meczach.
 • Zawodnicy z Głogowa nie strzelili gola w trzech poprzednich meczach.
 • Bilans bramkowy Chrobrego z trzech ostatnich spotkań to 0:10.
 • Chrobry nie wygrał meczu od 19 września.
 • Sześć ostatnich meczów Chrobrego to cztery porażki i dwa remisy.
 • Cztery z sześciu poprzednich meczów tej drużyny to wyniki bez BTTS’u.
 • Chrobry stracił gola w dwóch ostatnich meczach domowych.
 • Trzy ostatnie spotkania domowe tej drużyny to wyniki -2,5 bramki.
 • Stomil nie zdobył gola w dwóch ostatnich meczach na obiekcie Chrobrego
 • Pięć ostatnich spotkań tych drużyn w Głogowie to wyniki bez BTTS’u.
 • Chrobry cztery razy zachował czyste konto w pojedynku ze Stomilem na swoim boisku.
 • Chrobry ma na koncie 9 punktów.

Stomil Olsztyn. Po słabym początku sezonu w wykonaniu tego zespołu można było zakładać, że Stomil będzie zaangażowany w walkę o utrzymanie. Duma Warmii szybko otrząsnęła się po falstarcie, w którym z czterech pierwszych spotkań wywiozła zaledwie jeden punkt. Trzeba jednak brać poprawkę na skalę rywali, z którymi się zmierzyła – Widzew, ŁKS, GKS Tychy, a także Odra Opole, to w większości czołówka tabeli.

Przełamanie nastąpiło od czwartej kolejki, w której Stomil wygrał z Zagłębiem Sosnowiec, a następnie pokonał Sandecję. Passą meczów bez porażki została przedłużona jeszcze w trzech kolejnych starciach, w których Duma Warmii podzieliła się punktami kolejno z: GKS-em Bełchatów, Resovią Rzeszów, a także Arką Gdynia.

Dla Stomilu celem w piątkowym meczu będzie powrót na zwycięską ścieżkę, ale również przełamanie niekorzystnych liczb w rywalizacjach z Chrobrym. Wystarczy wspomnieć, że Olsztynianie w poprzednich czterech potyczkach z tym rywalem nie zdobyli nawet jednego gola! Biorąc pod uwagę obecną dyspozycję defensywy Chrobrego – 10 straconych bramek w trzech kolejnych meczach – łatwiej o przełamanie już raczej nie będzie!

Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli i dzieli je zaledwie jeden punkt, więc w przypadku zwycięstwa, któregoś zespołu może dojść tutaj do roszad w ligowej tabeli.

Statystyki – goście:

 • Stomil wygrał w dwóch z sześciu delegacji do Głogowa.
 • Olsztynianie nie wygrali dwóch poprzednich spotkań na obiekcie Chrobrego.
 • Stomil w sześciu meczach wyjazdowym z tym rywalem zdobył zaledwie cztery gole.
 • Z sześciu pojedynków tych drużyn w Głogowie ani razu nie było BTTS’u.
 • Stomil stracił przynajmniej jedną bramkę w trzech poprzednich delegacjach.
 • Olsztynianie w ostatniej delegacji pokonali Sandecję 1:4.
 • Oba zespoły w tabeli dzieli jeden punkt.
 • Stomil do tej pory uzbierał 10 oczek.
 • Stomil nie wygrał w czterech poprzednich potyczkach.

Oferta zakładów bukmacherskich

W rynkach głównych faworytem tej rywalizacji dla zakładów bukmacherskich jest drużyna Chrobrego. Może to być spora niespodzianka dla kibiców, którzy regularnie oglądają zmagania 1. Ligi i widzieli ostatnie rywalizacje obu drużyn. Stomil grał niezłą piłkę, natomiast Pomarańczowi są w wyraźnym dołku i nie wygrali sześciu kolejnych spotkań. Kurs na wygraną gospodarzy oscyluje w granicach 2.15.

Statystycznie w minionych latach Stomil miał problemy ze zdobywaniem bramek w Głogowie. Z sześciu ostatnich pojedynków tych drużyn na obiekcie Chrobrego – ani razu nie było wyniku BTTS, co może być istotną wskazówką dla typerów. Duma Warmii w ostatnim czasie solidnie prezentuje się w delegacjach, co widać na podstawie statystyk – Olsztynianie stracili zaledwie jednego gola w trzech poprzednich meczach wyjazdowych.

Propozycją, którą bez wątpienia warto rozważyć z oferty zakładów bukmacherskich Totolotek, jest linia -2,5 gola. Patrząc przez pryzmat historycznych rywalizacji tych drużyn, w większości przypadków kończyło się takim zakończeniem. Bez podziału na miejsce rozgrywania rywalizacji również w pięciu kolejnych starciach tych drużyn nie wpadły więcej niż dwa gole. Możesz również pokusić się o obstawienie w tym pojedynku typu z brakiem wyniku BTTS. Z sześciu poprzednich spotkań pomiędzy Chrobrym i Stomilem w Głogowie ani razu nie było rezultatu z golem obu stron.

Ryzykowną opcją, ale uzasadnioną w liczbach może być również typ na dokładny wynik 0:0, który padł w dwóch poprzednich starciach między tymi ekipami.

Pełna oferta dostępna na Totolotek Zakłady Bukmacherskie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Sport