Sport

Chrobry gra z Arką. Bardzo trudny mecz2 min na czytanie

Chrobry gra z Arką. Bardzo trudny mecz

Chrobry na terenie wicelidera. W piątek (16.09.) o godz. 18 na stadionie w Gdyni rozpocznie się 20. mecz Arki z Chrobrym. Pomarańczowo-Czarni w ubiegłym sezonie potrafili pokonać ją trzykrotnie, ale wydaje się, że teraz zmierzą się z jeszcze silniejszą Arką.

Arka Gdynia po dwóch przegranych barażach z rzędu robi trzeci podjazd do powrotu do Ekstraklasy i na ten moment drużyna prowadzona przez trenera Ryszarda Tarasiewicza wypracowała sobie najlepszą do tego drogę. Dwa lata temu po 10 kolejce była szósta, rok temu ósma, a obecnie jest wiceliderem. W dziesięciu spotkaniach zdobyła 20 punktów, ponosząc tylko dwie porażki – mniej jedynie od lidera i tyle samo, co jeszcze tylko dwie inne ekipy. Do meczu z Chrobrym przystąpi po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu. Co prawda w trakcie tej serii odpadła z Pucharu Polski po rzutach karnych w pojedynku z Górnikiem Łęczna, ale zaraz potem rozgromiła GKS Tychy 5:0, a to jedna z trzech najwyższych wygranych tego sezonu Fortuna 1 Ligi.

Radoxim 5

Mecz ma swoje ciekawe tło nie tylko za sprawą ostatniego sezonu i półfinału baraży, w którym Chrobry pokonał Arkę na jej własnym terenie. W Gdyni od tego sezonu grają dwaj byli zawodnicy Chrobrego: Przemysław Stolc oraz Marcel Ziemann, który jeszcze w maju w barażach stał po drugiej stronie barykady. Więcej rozegranych minut i więcej występów ma w tym sezonie Przemysław Stolc, ale w ostatniej kolejce grali obaj (Marcel Ziemann wszedł w trakcie pierwszej połowy), i w piątek możemy się ich spodziewać w rywalizacji z Chrobrym.

Ubiegłym sezonem Chrobry mocno podreperował statystyki meczu z Arką. Wygrał z nią trzykrotnie, kolejno 2:0, 1:0 i w barażach 2:0. Przed piątkowym spotkaniem od strony liczbowej bardziej równo się nie da. Uwzględniając mecze Pucharu Polski, obie drużyny mają po 7 zwycięstw, a w bramkach jest 17:17. Przed nami mecz nr 20.

RED
źródło: Chrobry Głogów S.A.

Zobacz inne

Więcej w Sport