Dzieje sięGłogów

Chrobry inwestuje w szkolenie i obiekty2 min na czytanie

Chrobry inwestuje w szkolenie i obiekty

Akademia Piłki Nożnej Chrobrego Głogów została odznaczona Złotym Certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. To wielkie wyróżnienie, ale jeszcze większym jest to, że obecnie w klubie piłkę kopie około 700 osób – od przedszkolaka do seniora. Mężczyźni i kobiety. – Dlatego musimy się ciągle rozwijać – mówi Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów przypominając, że mogą liczyć nie tylko na sprzęt a także na coraz nowocześniejsze obiekty. Zadbali też o komfort pracy trenerów.

Przy takiej liczbie piłkarzy i trenerów budynek klubowy pęka w szwach. Nic dziwnego, że coraz trudniej się w nim po prostu pomieści. – Dlatego szukamy różnych rozwiązań – nie ukrywa dyrektor dodając, że przecież obecnego budynku nie można rozbudować. Znaleźli miejsce tuż obok – w hali widowiskowo-sportowej, gdzie jakiś czas temu zwolniły się dwa pomieszczenia. – Wyremontowaliśmy dwa gabinety. Będą z nich korzystali trenerzy akademii – zapewnia. Zaniedbane pomieszczenia teraz przyciągają uwagę. Nowe oświetlenie, posadzki, gładzie. Do tego meble i sprzęt. – Nie tylko biurka i szafy, ale też komputery czy rzutniki – wymienia wszystko to, co się tam znalazło dyrektor Prejs. – Nie mamy się czego wstydzić. To dogodne miejsce do pracy dla zarówno dla trenerów, ale też zawodników, bo można tutaj przeprowadzić również analizę wideo czy popracować nad teorią – mówi.

Zmieniają się szkoleniowe struktury. Na czele wszystkich trenerów stoi koordynator Grzegorz Nowak, ale w klubie powołano także dwóch kolejnych – do pomocy. To Sebastian Górski oraz Przemysław Skarpiński. – Cieszymy się z tego, że idziemy na przód, bo akademia się rozwija. Sportowe efekty już widzimy – wychowankowie Chrobrego pukają do drzwi pierwszego zespołu – trener Górski przypomina nie tylko te ostatnie głośne przykłady: Dominika Piły, Maksyma Iwanowicza czy Eryka Pieczarki. – Kolejni z młodych piłkarzy rezerw, ale też młodszych grup szkoleniowych, są brani pod uwagę przez trenera Ivana Djurdjevicia. Nasza młodzież robi postępy – zapewnia. Chrobry ma swoje cele. W klasyfikacji Pro Junior System, promującej grę młodzieży, jest liderem w Fortunie 1 Lidze i 4 Lidze. To o czymś świadczy. Jeżeli wiosną będzie podobnie, to na koniec sezonu pomarańczowo-czarni mogą zarobić miliony złotych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się