FotoSport

Chrobry ograł Widzew! Święto na trybunach, radość na murawie11 min na czytanie

1

Dobry był to początek meczu – szybki i dynamiczny. Chrobry grał piłkę, dokładnie do nogi. Błyskawicznie przeprowadził akcję bramkową, którą w 7. minucie wykończył Jan Kolenc – to jego debiutancka bramka w pomarańczowo-czarnych barwach. Widzew się nie poddał, wręcz przeciwnie. Zaczął przejmować inicjatywę.

I miał wiele okazji do wyrównania. Żadna z nich nie zakończyła się jednak celnym strzałem. W ostatnich sekundach, tej pierwszej połowy, za to Chrobry mógł podwyższyć prowadzenie, ale trochę szczęścia zabrakło Maksymilianowi Banaszewskiemu. To dopisało pomocnikowi miejscowych po przerwie. Piękny to był strzał – 53. minuta meczu i 2:0.

Radoxim 5

Chrobry kontrolował już grę i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Mało tego – już w doliczonym czasie gry Mikołaj Lebedyński ustalił wynik na 3:0. Głogowianie z kompletem punktów.

Co warto jeszcze odnotować? W drugiej połowie na murawie, w barwach Widzewa, zagrał głogowianin Patryk Mucha. Na tym nie koniec: był to pierwszy mecz po długiej przerwie z kibicami obu drużyn na trybunach. Taka marka jak Widzew przyciągnęła tłumy, bo wszystkie bilety na to starcie zostały sprzedane – czyli można powiedzieć, że stadion, po obostrzeniach związanych z COVID 19, zapełnił się w połowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto