FotoSport

Chrobry przegrywa derby z Zagłębiem. Nat: Wszyscy mają grać7 min na czytanie

Chrobry przegrywa derby z Zagłębiem. Nat: Wszyscy mają grać 23

Było dużo nerwów i emocji, choć to przecież tylko sparing. Szczypiorniści długo czekali na to, aby w końcu zagrać – od marca. W środę (29.07.) przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 30:27. Dziś (1.08.) miał być rewanż, nie było. KS SPR Chrobry Głogów znów przegrał.

Ten dzisiejszy mecz to dwie różne połowy. Pierwsza z nich nierówna, chaotyczna, słaba gra w obronie i proste błędy w ataku. To musiało się skończyć wysokim prowadzeniem gości z Lubina 8:17.

– Nie mogę grać tylko jedną siódemką – podkreślał trener Witalij Nat i dawał szansę wszystkim zawodnikom. Po przerwie głogowianie zaczęli gonić wynik. Duża w tym zasługa tych doświadczonych graczy. Zbliżyli się na dwie bramki, by później w końcówce zaprzepaścić szansę na dogonienie rywali. Polegli ostatecznie 26:31.

Trener po tym pojedynku był zły. – Mam dużo pretensji do drużyny. Trzeba zacząć grać od początku, nie czekać, czasu nie ma – oceniał.

Do składu wrócił Bartosz Warmijak, który przez ostatni rok leczył kontuzję. – Potrzebuje ogrania. Jeszcze nie wie co się dzieje na parkiecie, ale każdy kolejny mecz będzie na jego korzyść – zapewniał Nat.

Przed Chrobrym towarzyski turniej we własnej hali – Memoriał im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie, który odbędzie się w najbliższy weekend (7-9.08.).
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto