Chrobry przegrywa i żegna się z ligą? Szanse na pozostanie zmalały do minimum

07:17, 28.02.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:17, 28.02.2020

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała SPS Chrobrego Głogów 3:1 (25:22, 25:19, 24:26, 25:21). Głogowianie zagrali słabsze dwa pierwsze sety, ale w trzecim przełamali się. W połowie partii podopieczni Dominika Walencieja wysunęli się na prowadzenie 16:13. Gospodarze walczyli do końca. Lechia doprowadziła do remisu 19:19. Ostatecznie nerwową grę na przewagi, na swoją stronę rozstrzygnęli goście 26:24.

Kolejny set był wyrównany, ale gdzieś w jego połowie gospodarze odjechali i przypieczętowali zwycięstwo w nim 25:21, a całym meczu 3:1. Przed Chrobrym jeszcze dwa ligowe mecze, ale szanse na pozostanie w Krispol 1.lidze są znikome. Trzeba liczyć na to, że rywale z dołu tabeli nie zdobędą żadnego punktu, a Chrobry zgarnie całą pulę.