Chrobry tylko remisuje z Wartą! Długo walczył, ale stracił trzy punkty w samej końcówce

20:02, 03.05.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 20:16, 03.05.2019

Stawka tego meczu była ogromna - utrzymanie w Fortunie 1.Lidze. Piłkarze Chrobrego Głogów wybiegli na boisko mocno skoncentrowani. Od początku nadając tempo gry.

Wystarczył kwadrans, by czterokrotnie uderzali na bramkę Warty. Naprawdę groźnie pod bramką rywali zrobiło się jednak dopiero w 35. minucie, kiedy Michał Michalec strzelał głową. Piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jeszcze przed przerwą potrzebna była pomoc lekarska. W jednym ze starć ucierpiał Grzegorz Szymusik (Warta), którego uraz okazał się na tyle poważny, że zawodnik został przetransportowany karetką do szpitala.

Po zmianie stron głogowianie dopięli swego. W 58. minucie z dystansu huknął Szymon Drewniak, ale futbolówkę dobijał Łukasz Zejdler. Pomocnik dał prowadzenie gospodarzom 1:0. Pomarańczowo-czarni próbowali podwyższyć wynik, lecz brakowało im skuteczności.

A w końcówce meczu mieli sporo szczęścia. Najpierw w 89. minucie Michał Żebrakowski nie wykorzystał rzutu karnego. Mateusz Abramowicz sparował piłkę przed siebie, ale tam czyhał już Jakub Kiełb. Przyłożył nogę i dał Warcie wyrównanie. Punkt to za mało - Chrobry nadal musi drżeć o pozostanie w lidze.

- Mogę tylko żałować, że dostaliśmy bramkę w samej końcówce. To nie był porywający mecz. Ten punkt trzeba szanować. Przed nami mecze na życie. Wierzę w drużynę. Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe - podsumował Grzegorz Niciński, trener Chrobrego.

Jednak kibice już przed rozpoczęciem meczu dali wyraźny sygnał trenerowi, że mają dość jego pracy. Na stadionie wywiesili duży transparent z napisem: Panie trenerze pamiętaj o swoim honorze. Utrzymaj 1.ligę i wracaj nad morze.

Co ciekawe piłkarzy obu drużyn na murawę wprowadzały dzieci z SKP Słupca. Wychowankiem tego klubu jest Jarosław Ratajczak, obrońca Chrobrego. Przyjechali mu kibicować całymi rodzinami.

Przed pomarańczowo-czarnymi jeszcze dwa ligowe mecz na wyjeździe z Bytovią Bytów oraz u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.