Chrobry urwał seta liderowi. Walczył [ZDJĘCIA]

22:33, 24.02.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 22:33, 24.02.2022

Dawno nie było u nas telewizji - ten mecz można było zobaczyć w Polsacie Sport. A mimo to w hali trudno było znaleźć wolne miejsce. Kibiców nie zabrakło. I dobrze, bo emocji też nie było. Pod siatką wiele się działo. Dziś (24.02.) SPS Chrobry Głogów grał z liderem Tauron 1 Ligi: BBTS Bielsko-Biała. Można było mieć nadzieje na dobry wynik. A na pewno być pewnym tego, że głogowianie nie odpuszczą. I faktycznie tak było. Podobnie jak wtedy, gdy wygrywaliśmy na wyjeździe z wiceliderem.

Pierwszy set pod dyktando Chrobrego, który sprawił sporą niespodziankę. Od początku miał rywala w garści. Wygrał pewnie do 18. W drugiej partii gra się wyrównała. Lekką przewagę na boisku mieli goście. BBTS prowadził już 9:12. Ale był w grze, bo przecież w ostatnich piłkach niewiele brakowało do szczęścia. Brakowało może nieco dokładności, czasem innego pomysłu na wykończenie akcji. Chwila przerwy i rozmowy z trenerem poskutkowała tym, że złapaliśmy kontakt 12:13. Po chwili też udało się doprowadzić do wyrównania (14:14). Pod koniec tej partii podkręciliśmy jeszcze tempo i prowadziliśmy 22:20. I nie ma co ukrywać, że trochę na własne życzenie, straciliśmy kolejnego seta - BBTS wygrał na przewagi 24:26.

Wątpliwości, kto ma przewagę, nie było w trzecim secie: zaczęło się od łatwych 2:7 dla przyjezdnych. I tak też się łatwo skończyło 15:25. W czwartym secie SPS się nie przełamał. Przegrał 21:25 a cały mecz 1:3.