Dzieje sięGłogów

Ciemno w mieście? I co z tym inteligentnym oświetleniem?1 min na czytanie

Na ulicy Sienkiewicza nie będzie już ciemno

Ponownie interweniujecie w sprawie ulicznego oświetlenia. Prosicie o to, aby sprawdzić, dlaczego latarnie zapalają się dopiero o godz. 21.30? Sugerujecie, że w czasie burzy – kiedy zachmurzenie jest duże – ciemno robi się znacznie szybciej. – Jak w takim razie dba się o bezpieczeństwo pieszych i kierowców? – pyta nasz Czytelnik. – Prezydent mówił, że mieście jest inteligentne oświetlenie i w pochmurne dni będzie się szybciej zapalało. Na razie wszystko jest po staremu – zaznacza.

Sprawdziliśmy. – Od kilku lat zmieniamy system zarządzania oświetleniem w mieście – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa i wyjaśnia o co chodzi. – Wcześniej polegało to na tym, że kilka razy w roku trzeba było na każdym obwodzie elektrycznym ustawić ręcznie czas włączania i wyłączania oświetlenia ulicznego – opowiada, że teraz jest na to faktycznie bardziej nowoczesny sposób.– Wprowadziliśmy urządzenia, które to koordynują – jest to skoordynowane ze wschodem i zachodem słońca – dodaje. Oświetlenie nie będzie więc działało o innej porze dnia. W takich sytuacjach, gdy np. przychodzi burza i mamy duże zachmurzenie, to oświetlenie się nie włączy – przyznaje.

Prezydent zapowiada kolejne spotkanie w tej sprawie. – Przed okresem jesienno-zimowym robimy spotkanie, by omówić czy faktycznie wszystko dobrze funkcjonuje. Niebawem kolejne takie i będziemy ustalać to w szczegółach – zapewnia. Połowa ulicznych latarni należy do Tauronu – do miasta około 4000 lamp.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się