Dzieje sięGłogów

Co dalej ze skrzynką koło Multiboxu? Jest odpowiedź Tauronu1 min na czytanie

Co dalej ze skrzynką koło Multiboxu? Jest odpowiedź Tauronu

Wraca temat skrzynki elektrycznej postawionej przy wyjeździe z galerii Multibox. Jakiś czas temu interweniowaliśmy w tej sprawie. Twierdzicie, że ogranicza ona widoczność, że jest w tym miejscu po prostu niebezpiecznie. W Tauronie pytaliśmy o to czy można skrzynkę jeszcze przestawić. Otrzymaliśmy odpowiedź. – Urządzenia przy Galerii Multibox zostały wybudowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowalnego na podstawie pozwolenia na budowę. Zostały uruchomione w 2016 r., kiedy jeszcze okoliczny teren nie był w pełni zagospodarowany. Infrastruktura drogowa i parking obiektów handlowych, zostały zrealizowane po wybudowaniu urządzeń elektroenergetycznych – czytamy. To potwierdzenie słów również właściciela galerii.

Potem dowiadujemy się jeszcze, że “w trakcie procesu budowlanego urządzeń elektroenergetycznych uzgodniliśmy lokalizację złącza kablowego z ówczesnymi zarządcami terenu. Zarówno na etapie realizacji inwestycji, jak i w trakcie budowy urządzeń, zarządcy nieruchomości i inne instytucje nie wnosiły zastrzeżeń do lokalizacji złącza”.

Dlatego Tauron może przenieś skrzynkę, ale na koszt inwestora. – O sposobie rozwiązania sprawy poinformowaliśmy pisemnie Urząd Miejski w Głogowie we wrześniu 2020 r. Zadeklarowaliśmy również wolę współpracy i pomoc w procesie przygotowania i uzgodnienia dokumentów związanych z warunkami usunięcia kolizji, jak i później, na etapie udostępnienia naszych urządzeń do przebudowy – napisano nam w odpowiedzi. Co dalej? Czas pokaże. Na razie żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się