Dzieje sięGłogów

Co jest najważniejsze podczas świąt? Przypomnieli o tym uczniowie z “szóstki”4 min na czytanie

Co jest najważniejsze podczas świąt? Przypomnieli o tym uczniowie z "szóstki"

Dzieci przygotowywały się miesiąc, aby wystąpić przed publicznością. W Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie odbyły się wczoraj (20.12) jasełka, na które oprócz bliskich, zaproszono również seniorów z Uniwersytetu III Wieku i z Domu Dziennego Pobytu. Uczniowie pokazali, że liczy się miłość, bliskość i wzajemny szacunek.

Dzieci do spektaklu przygotowała Katarzyna Litawa. – Mimo, że jestem anglistką, to w tym roku ja otrzymałam przyjemność, aby przygotować uczniów – mówi nauczycielka – Tradycyjnie przygotowujemy jasełka dla rodziców i dla seniorów z naszego miasta. Co roku staramy się wpleść zupełnie inne historie, inne problemy, a w tym roku nawiązujemy do sytuacji na Ukrainie. Chcieliśmy pokazać, że w święta głównie chodzi o czas spędzony razem i o szacunek dla drugiego człowieka – podkreśla.

O swoich rolach opowiedzieli nam uczniowie. – Razem z koleżanką idę wytłumaczyć pastuszkom i bacy, że narodził się Pan Jezus – mówi Julia, która grała aniołka. – Gram mamę i większość spektaklu krzyczę, i chyba mam do tego dar – śmieje się Alicja. – Cieszymy się, że gramy i że możemy w tym uczestniczyć -dodaje Kinga.

W holu szkoły rozłożono stoły pełne słodkości i ozdób. Uczniowie oprócz spektaklu zaangażowali się także w szczytny cel. – Zbieramy środki na hospicjum – mówi Michalina Jankowska z 7a – Oferujemy różne ciasta i ozdoby świąteczne. Zachęcamy gości, żeby wybrali coś dla siebie.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się