Dzieje sięGłogów

Co po wybudowaniu drogi przy Panattoni Głogów? Kierowcom tirów będzie trochę łatwiej, ale bez rewolucji1 min na czytanie

Droga przy Panattoni Głogów prawie gotowa. Kierowcom tirów będzie trochę łatwiej, ale bez rewolucji

 Po wczorajszej publikacji, że koło Panattoni Parku Głogów powstaje nowa droga asfaltowa i przebudowywana jest ul. Strefowa – nasi Czytelnicy mieli wątpliwości, czy wszystko w tej inwestycji przewidziano. Pojawiło się pytanie, ile powstanie miejsc parkingowych dla aut ciężarowych, które oczekują na załadunek lub rozładunek. Czytelnik wskazał, że zdarza się, że tuż po rozładunku kończy się czas pracy i jazdy, i kierowcy muszą zrobić pauzę. Zauważył, że tiry to nieodłączny element logistyki, a jednak niewielu martwi się przepisami, którym podlegają kierowcy. 

Ogromna inwestycja w głogowską strefę przemysłową pochłonie ponad 12 mln zł i w jej ramach powstanie naprawdę sporo infrastruktury. W tym zostanie przebudowana droga gminna czyli właśnie ul. Strefowa wraz z budową: drogi gminnej, zatok autobusowych, ścieżki rowerowej, chodników, skrzyżowania, sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanału technologicznego, budowa stacji transformatorowej, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej oraz budowa dróg gminnych wraz z siecią kanalizacji sanitarnej, kontenerową pompownią wody, kanałem technologicznym, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej.

Radoxim 5

Ale na tym etapie nie przewidziano budowy dużego parkingu postojowego dla tirów. – Taki parking można planować, jak już zostaną wytyczone działki pod budowę obwodnicy. Na razie przy hali Panattoni jest duży parking. Ponadto po remoncie ul. Strefowej powstanie droga techniczna, gdzie również będą mogły parkować tiry – poinformowała nas Daria Jęczmionka z ratusza. 

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się