Dzieje sięGłogów

Co z budynkiem po byłym kinie Jubilat?1 min na czytanie

Co z budynkiem po byłym kinie Jubilat?

Tutaj już nikt nie obejrzy filmu, bo kino jakiś czas temu zostało oficjalnie zlikwidowane. Budynek przejęło miasto, ma na niego inny pomysł. Ale pomysł to jedno, drugie jego realizacja. Od kilku miesięcy stoi w miejscu. Ratusz stara się o pieniądze na ten cel.

– Czekamy na odwiedź w sprawie środków z Funduszy Norweskich. Złożyliśmy wniosek w ramach Planu Rozwoju Lokalnego i Planu Rozwoju Instytucyjnego – mówi nam Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta. Nadzieje są duże – wartość projektu przebudowy budynku po kinie to ponad 22 mln zł, a wnioskowana kwota dofinansowania 21,9 mln zł, czyli 99 proc.

W połowie ub. roku były już gotowe dwie koncepcje na wykorzystanie budynku po kinie Jubilat na Miejskie Centrum Integracji, niezbędne do aplikowania o środki zewnętrzne. Koncepcje obejmują także propozycje zagospodarowania przyległych terenów, łącznie z dojazdami i miejscami parkingowymi, oraz udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. W budynku po kinie Jubilat ma być miejsce na kuchnię i pod kawiarenkę, duża sala wielofunkcyjna i biura dla stowarzyszeń.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się