Dzieje sięGłogów

Co z emeryturami górników i hutników? ZUS wysłał komunikat1 min na czytanie

Miedziowy gigant KGHM Liderem Bezpiecznej Pracy

Co z emerytami, którzy stracili na Polskim Ładzie? W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że rządowe zmiany spowodowały cięcia emerytur górnikom i hutnikom z naszego regionu. Ale nie tylko im. – Protestujemy! Po pierwsze stracą na Polskim Ładzie emeryci pomiędzy 100 a nawet 500 zł. Według naszych wyliczeń około 40-50 proc. z nich będzie miało obniżone emerytury. Zgodnie z konstytucją emerytury są gwarantowane – podkreślał poseł Piotr Borys podczas konferencji prasowej.

Dodawał, że PO złożyło w Senacie poprawkę do Polskiego Ładu, która miała chronić emerytów, ale ta została odrzucona. Ponadto mówił, że z powodu braku odliczenia składki zdrowotnej od pensji górnicy i hutnicy stracą nawet 15 tys. zł w rocznym rozliczeniu. 

Radoxim 3

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zwracał pieniądze. Nie wszystkim. – 36 tysięcy Dolnoślązaków, którzy dostają rentę lub emeryturę w wysokości od 4 920 do 12 800 zł dostanie w lutym zwrot nadpłaconego podatku. Odbędzie się to z urzędu i automatycznie, nie trzeba składać do ZUS żadnych wniosków – deklaruje Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka ZUS-u. – W tym 13,1 tys. klientów wrocławskiego oddziału ZUS, 9,5 tys. wałbrzyskiego oraz 13,6 legnickiego – dodaje.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się