Dzieje sięGłogów

Co z obwodnicą Głogowa? Poseł: Na chwilę obecną ma być gotowa w 2027 rok1 min na czytanie

Miał ponad 3 promile alkoholu i chciał skoczyć z Mostu Tolerancji

Poseł Wojciech Zubowski postanowił poinformować głogowian co się dzieje z planowaną budową obwodnicy Na jakim etapie jest ta inwestycja?. – Na chwilę obecną nadal czekamy na wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przewidywany termin jej wydania to drugi kwartał tego roku – mówi nam. Dodaje, że spodziewany termin ogłoszenia przetargu na wykonanie mostu i obwodnicy w systemie projektuj i buduj to drugi-trzeci kwartał 2023 r.

Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to rok 2025, wcześniej koniecznie też będzie wykonanie dokumentacji projektowej. Na chwilę obecną zakładają zakończenie prac w 2027 roku.

Radoxim 5

– Jednocześnie w czasie rozmowy z ministrem Infrastruktury Rafałem Weberem pytałem o wpisanie obwodnicy Głogowa na listę 100 obwodnic i finansowanie tej inwestycji. Budowa ma być realizowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego – wyjaśnia, że pieniądze na budowę obwodnicy będą. – Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek, głównie od międzynarodowych instytucji finansowych oraz z obligacji. Oczywiście, biorąc pod uwagę zmiany cen materiałów budowlanych i kosztów robocizny, podawany jeszcze szacunkowy koszt w wysokości miliarda złotych może ulec zmianie – ale to okaże się dopiero po otworzeniu ofert przetargowych. Na chwilę obecną nie widać jednak zagrożeń dla tej inwestycji – zapewnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się