Dzieje sięGłogów

Co z pasterkami? Czekają na decyzję premiera w sprawie limitu wiernych1 min na czytanie

Stanisław Brasse: w jednym z hełmów na wieży zostanie schowana kapsuła czasu 1

W ostatnich dniach, bo 8 grudnia br., Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał list do premiera, w którym poprosił o zmniejszenie obowiązującego limitu wiernych z jednej osoby na 15 do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych. 

A chodzi przede wszystkim o zbliżające się święta Bożego Narodzenia. I o udział wiernych w tradycyjnych pasterkach. “Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we Mszy Świętej Pasterskiej” – napisał.

Apelował też do rządu., że “podtrzymując surowe obostrzenia w kościołach, redukujemy cały okres świąteczny do kwestii dokonywania zakupów, dla robienia których rezygnuje się nawet z wolnej niedzieli”.

W głogowskich parafiach już planują najbliższe święta. Wiadomo, że będą inne niż zwykle. Stanisław Brasse, proboszcz parafii św. Mikołaja, informuje nas, że pasterek będzie po prostu więcej. Jest też pomysł, aby akurat w tej parafii, wierni mogli zgromadzić się na dziedzińcu kościoła pw. Bożego Ciała. – Być może wystawimy głośnik. Decyzja jeszcze nie zapadła. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach. Dbamy przede wszystkim o zdrowie wiernych. Nikt nie będzie też łamać obowiązujących przepisów – zaznacza Brasse.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się