Koronawirus

Co z wydziałem komunikacji? I co ze szkołami? Starosta uspokaja2 min na czytanie

Co z wydziałem komunikacji? I co ze szkołami? Starosta uspokaja

Przede wszystkim należy uspokoić głogowian – w naszym powiecie nie ma osób zakażonych koronawirusem. Wciąż 24 osoby przebywają w kwarantannie domowej. To dane na godz. 18. – Te osoby przebywają w tej kwarantannie tylko i wyłącznie na podstawie spotkań z ewentualnymi zarażonymi. To póki co dobre wiadomości. Chciałbym, aby takie one pozostały – mówi starosta Jarosław Dudkowiak.

Dziś (13.03.) urzędnicy Starostwa Powiatowego w Głogowie pracowali bez żadnych zamian. – Jak będzie w poniedziałek? Nie wiem. Jesteśmy przygotowani do pracy – zapewnia. W budynku dba się o higienę i bezpieczeństwo nie tylko pracowników urzędu, ale tych osób, które go odwiedzają. – Nasi pracownicy spryskują klamki, poręcze i miejsca, które dotyka się. Apeluję do wszystkich – jeżeli możecie organicznie przyjścia do urzędu. Nie narażacie siebie, ani też pracowników. Zostańcie w domach – zwraca uwagę Dudkowiak.

Głogowianie interesują się szczególnie wydziałem komunikacji. Tam, jak zwykle, ustawiają się kolejki. I nikt nie rezygnuje z terminów tylko ze względu na zagrożenie koronawirusem. – Numerki będą wydawane i wpisywane godziny przyjścia. Prosimy się do nich stosować, aby nie gromadzić się w kolejce na korytarzu – wyjaśnia.

Na razie pewne jest też, że uczniowie do szkół nie wrócą przez najbliższe dwa tygodnie. – O edukację jestem spokojny. Nauczyciele mają stały kontakt z uczniami. Kiedy młodzież wróci do szkół? Nie należy wykluczyć, że ta przerwa będzie trwała do świąt – przewiduje starosta.

Coraz częściej słyszy się, że szpitale w całej Polsce – nie tylko te z oddziałami zakaźnymi – nie są przygotowane na zagrożenie związane z koronawirusem. A co z tym głogowskim? Wiadomo, że nasza lecznica czeka na namiot, aby obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego utworzyć specjalną izbę przyjęć dla chorych z podejrzeniem koronawirusa. – Faktycznie starostowie na konwencie mówili o tym, że brakuje środków podstawowego użycia i ochrony osobistej dla lekarzy. Zdarzają się miejsca, gdzie zagrożone są zabiegi. Wiele pism wysyłam do wojewody, aby zabezpieczyć te środki. Niestety nie mam odpowiedzi. Wiem, że głogowski szpital funkcjonuje normalnie – gwarantuje.

O wszystkim tym, co dzieje się w związku z zagrożeniem koronawirusem, oczywiście na bieżąco na naszym portalu.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus