Dzieje sięFotoGłogówmy:JerzmanowaRegion

Cygańskie nuty w Kurowicach. Seniorzy świetnie się bawili podczas balu5 min na czytanie

Cygańskie nuty w Kurowicach. Seniorzy świetnie się bawili podczas balu 1

W Kurowicach w gminie Jerzmanowa bawili się na nutę cygańską. Seniorzy tańczyli do upadłego Seniorzy z gminy Jerzmanowa bawili się sobotniego popołudnia i wieczora na balu na nutę cygańską w świetlicy w Kurowicach. Zabawa była oczywiście przednia.

W tańcach brało udział prawie 150 osób. Gmina zorganizowała dojazd. To byłą atrakcja dla emerytów i rencistów z wszystkich miejscowości w gminie Jerzmanowa, a także gości m.in. z zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Rietz – Neuendorf. Z Niemiec przyjechał cały autobus, w tym władze tej gminy. Zabawę zorganizowała gmina oraz Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej.

Radoxim 5

Wszyscy więc bawili się za darmo. Jak na bal na nutę cygańską przystało, było wiele przebranych w stroje cygańskie osób, w tym organizatorzy. Ale nie tylko, bo przyjechał z Legnicy prawdziwy cygański zespół. Występ taneczny się bardzo podobał. Taką zabawę dla swoich seniorów gmina Jerzmanowa oraz GCK organizują co roku. Jedzenie przygotowuje koło gospodyń wiejskich i nie trzeba chyba pisać, że jest przednie. Na obiad był schabowy, a do tego różne zimne dania i przystawki. Nikt nie wyszedł głodny, a kto się chciał schłodzić zimnymi napojami, też nie mógł narzekać.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się