PrzemkówRegion

Cykady na podium! Są dumą Przemkowa2 min na czytanie

Cykady na podium! Są dumą Przemkowa

Zwyciężyli zawodnicy w wieku 10-11 lat w kategorii disco-dance. Dzieci zatańczyły układ pod nazwą “Fantasic Baby”. Srebro zdobyła młodzież: 12-14 lat w kat. hip-hop i 15-17 lat w kat. show dance. Najmłodsi (8-9 lat) też dali z siebie wszystko i zdobyli 3. miejsce dla Przemkowa w kat. formacja tańca współczesnego. – Zawsze mówię dzieciom, że w nie wierzę i mają po prostu wyjść na scenę, zrobić swoje, czego się nauczyły – cieszy się Joanna Więckowska, opiekun zespołu.

– Ten wyjazd był ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich. Po pierwsze duża przerwa w występach z powodu obostrzeń związanych z pandemią, zmiana składów osobowych w zespołach i musieliśmy się bardzo spiąć – opowiada, że to duże przeżycie dla dzieci i młodzieży. Trenerka nie kryje dumy z osiągnięć swoich tancerzy. – Festiwal w Żarach jest bardzo dobrze zorganizowany i przyjeżdżają naprawdę świetne zespoły, takie z górnej półki. Jak później słyszymy, że to my zajmujemy podium, to naprawdę jest ogromna radość – mówi.

Przed występem zawodnicy z Przemkowa ćwiczyli dwa miesiące, minimum dwa razy w tygodniu. Cały zespół liczy cztery grupy i należy do niego ponad 100 tancerzy. – Jest co robić – śmieje się pani Joanna. – Najliczniejsza jest grupa przedszkolaków. Nie mamy podziału, że dana grupa tańczy wybrany rodzaj muzyki. Coś nam wpadnie do głowy i to robimy, zgodnie z umiejętnościami dzieci, nieważne czy jest to hip-hop czy disco – wylicza. Cykady niebawem znów zaprezentują swoje umiejętności. Dowiedzieliśmy się, że przeszły już eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Jest się czym chwalić, bo na ten konkurs dostają się tylko najlepsi. – Samo zakwalifikowanie się już świadczy o tym, że jesteśmy wśród tych naprawdę dobrze tańczących zespołów. Pojedzie 40 dzieci, bo dostały się dwie grupy – zapowiada trenerka. Bez względu na miejsce w finale, młodzi tancerze przyniosą dumę swojej gminie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Przemków