Dzieje sięGłogów

Czaja: Budżet Obywatelski? Świetny pomysł. Możecie sami zdecydować o inwestycjach1 min na czytanie

Czaja: Budżet Obywatelski? Świetny pomysł. Możecie sami zdecydować o inwestycjach

Z powodu epidemii koronawirusa trzeba było ostatnio wstrzymać nabór wniosków. A inwestycje, które miały zostać zrealizowane w rok rozłożyć na dwa. Teraz jednak Budżet Obywatelski wraca. Znów będziemy mogli zgłaszać swoje projekty.

Wartość zgłoszonego projektu majątkowego zlokalizowanego na terenie gminy nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł brutto. Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu niemajątkowego nie może przekroczyć kwoty 10 tys. zł brutto 

O to, aby wziąć aktywny udział w akcji, zachęca radny miejski Dariusz Czaja – pomysłodawca kilku inwestycji w ramach tego budżetu. – Właśnie to mieszkańcy Głogowa mogą decydować na jakie zadania zostaną przeznaczone pieniądze. Do tej pory znalazło się wiele cennych inicjatyw i projektów – przypomina.

Na osiedlach powstawały parkingi, chodnik, oświetlenie czy place zabaw. Ale także dbano o historię – budowano m.in. pomniki. – Warto już dziś myśleć nad pomysłami, które można złożyć, w przyszłym roku zrealizować – dodaje. Więcej o tym pisaliśmy: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się