Dzieje sięGłogów

Czekają na wytyczne od rządu. Siłownie mają być otwarte, ale na jakich zasadach?1 min na czytanie

Czekają na wytyczne od rządu. Siłownie mają być otwarte, ale na jakich zasadach?

Od soboty (6.06.) siłownie i kluby fitness zostaną ponownie otwarte. Także te nasze – głogowskie. Trwają w nich przygotowania, choć jeszcze nie wiadomo na jakich zasadach będą mogły funkcjonować. – Czekamy na wytyczne – nie ukrywa Karolina Popławska, manager Fitareny Premium w pasażu handlowym MultiBox w Głogowie.

Dla nich ostatnie miesiące były trudne. Siłownie zamknięte zostały w połowie marca. Nie można było z nich korzystać, więc nie zarabiały na siebie. O klientów dbali trenerzy indywidualni, ale tylko online. Teraz wracają i liczą się z tym, że będzie inaczej niż dotychczas. – Na pewno do wymogów się dostosujemy. Jeżeli chodzi o dezynfekcję sprzętu, to u nas ona zawsze była. To nie jest żadna nowość. Teraz będzie po prostu jeszcze bardziej wzmożona – zapewnia.

Ta siłownia ma już w zapasie płyny dezynfekujące i maseczki. – Prawdopodobnie klienci nie będą musieli ćwiczyć w maseczkach. A co do ilości ludzi… patrzymy, co dzieje się w Czechach czy w Niemczech. Jeżeli u nas zastosuje się podobny przelicznik ilości osób na mkw., to będzie ich tutaj mogło wejść na raz swobodnie około stu – wylicza pani Karolina.

Nieczynna będzie sauna. Bar ma funkcjonować normalnie. Co ważne – ceny pozostają bez zmian. – Wspierajmy się! Przychodźcie i ćwiczcie u nas, ale jeżeli macie jakieś obawy zostańcie w domach. Nie rezygnujemy z zajęć online i nadal będziemy je dla Was prowadzić – podkreśla już nie mogąc doczekać się ponownego otwarcia siłowni.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się