Dzieje sięGłogów

Czekają w kolejce na TBS. Ponad 400 wniosków! Miasto ma ambitne plany1 min na czytanie

1

Nowe bloki TBS, mieszkania czynszowe i komunalne – ich budowę zapowiadał dziś (26.01.), przed miejskim ratuszem, prezydent Rafael Rokaszewicz. A chodzi o kilkaset mieszkań w najbliższych latach. Jak podkreślał pojawiła się na to szansa, bo miasto może liczyć na wysokie wsparcie wynoszące nawet 80 proc.

Prezydent wspominał, że rządowy program obejmie na pewno dwa budynki TBS, przy ul. Generała Józefa Sowińskiego. Chodzi o budynek nr 17 – jego budowa ma zakończyć się najpóźniej do czerwca br. A także o budynek nr 18, czyli ostatni na tym osiedlu. Jego budowa rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Miejska spółka jest już po przetargu. Tutaj dopłata może wynieść nawet 800 tys. zł.

Kolejne budynki TBS powstaną na Żarkowie. – Chcemy, aby tam powstało w sumie osiem budynków. Najpierw dwa z nich. Staramy się o kwotę 1 mln 200 tys. zł dotacji – mówił prezydent o planach budownictwa mieszkaniowego w Głogowie. Kiedy rozpocznie się ich budowa? Być może już w 2022 roku.

Zainteresowanie mieszkaniami w TBS jest duże. Ludzie czekają w kolejce. Obecnie to około 400 wniosków.

Tam również będą mieszkania czynszowe i komunalne. – Oddamy 104 mieszkania komunalne. Jeżeli tak się stanie, to zostanie nam kilkadziesiąt oczekujących rodzin. Czynszowe mieszkania będą trafiały do grupy, która znajduje się po środku – wyjaśniał Rokaszewicz.

Dodawał, że chcą w zrównoważony sposób dbać o rozwój budownictwa mieszkaniowego – dlatego nie zapomniano o działkach pod budownictwo jednorodzinne oraz szeregowe. To kolejnych 75 działek. – To ambitny plan – mówił.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się