Dzieje sięGłogów

Czterolatka z huty trzeba odnowić. Piec zawiesinowy do remontu1 min na czytanie

Czterolatka z huty trzeba odnowić. Piec zawiesinowy do remontu

Co roku latem jest postój i wykonuje się remonty w hucie. Tym razem jednak mamy pierwszy przestój remontowy Huty Miedzi Głogów I po modernizacji, czyli zbudowaniu i rozruchu nowego pieca. Postój remontowy rozpoczął się pod koniec czerwca i ma potrwać trzy miesiące, prawdopodobnie do końca września. Remont przechodzą główne agregaty hutnicze oraz urządzenia i instalacje towarzyszące.

– Po blisko czterech latach pracy oraz po wyprodukowaniu ponad 828 tysięcy ton miedzi z pieca zawiesinowego i konwertorów, HMG I rozpoczęła postój remontowy – potwierdza dyrekcja Huty Miedzi Głogów. Oba piece w hucie, ten zawiesinowy i elektryczny, to jedne z największych tego typu urządzeń na świecie. – Pierwszy remont nowego ciągu technologicznego to prawdziwe wyzwanie techniczne i organizacyjne – przyznają w głogowskiej hucie.

W HMG I całkowicie zmieniono technologię w 2016 r. Produkcję w piecach szybowych zastąpił nowoczesny proces zawiesinowego przetopu koncentratów do postaci tzw. miedzi blister. Trzy wysłużone piece szybowe zastąpił jeden nowy piec zawiesinowy. Popracował i właśnie obecnie jest w remoncie, łącznie z całym ciągiem technologicznym, w tym także piecem elektrycznym.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się