Dzieje sięGłogów

Cztery nowoczesne autobusy dla Głogowa. Umowa podpisana, ale na ulice wyjadą w styczniu przyszłego roku1 min na czytanie

Cztery nowoczesne autobusy dla Głogowa. Umowa podpisana, ale na ulicach wyjadą w styczniu przyszłego roku

W siedzibie Komunikacji Miejskiej w Głogowie podpisano umowy na zakup czterech miejskich autobusów hybrydowych.

– Cieszy to, że komunikacja się rozwija, bo to już czwarty nasz duży zakup – trzeci wykorzystujący środki unijne – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz.

Dodał, że to nowoczesne autobusy, klimatyzowane. – Dodatkowo spółka wyposaża je w wi-fi oraz systemy informacyjne dla pasażerów. Przypomnę, że mamy również takie rozwiązania, jak inteligentny system transportowy– zauważył.

Całkowity koszt zakupu autobusów to 7,4 mln z czego 5,1 mln to środki z Unii Europejskiej. Mają być gotowe do 15 stycznia następnego roku.

– Jesteśmy ewenementem na skalę Polski, ale i świata – zaznaczył Piotr Miselis, prezes KM w Głogowie. – To skok cywilizacyjny, bo średnia wieku naszego taboru to dziś niecałe pięć lat, gdy jeszcze jakiś czas temu było to kilkanaście lat – wyliczał.

Będą to duże, bo 12 – metrowe autobusy, a każdy z nich pomieści 100 pasażerów. Do tej pory udało się zakupić 19 nowych autobusów, z czego 4 to hybrydy. Cała flota komunikacji to 34 pojazdy. Całkowity koszt zakupów osiągnął już 20,5 mln zł, z czego 10,2 mln udało się pozyskać z zewnątrz.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się