Czwórka policyjnych fachowców. Nasi kryminalni wśród najlepszych

Czwórka policyjnych fachowców. Nasi kryminalni wśród najlepszych. 3

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 26 kwietnia, odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2019”. policjanci z Głogowa znaleźli się w ścisłej czołówce, zajmując czwarte miejsce.

W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie dolnośląskie jednostki policji. W dniach 23-25 kwietnia 2019 roku, miały miejsce wojewódzkie eliminacje. Turniej rozgrywany był w obiektach komendy wojewódzkiej. Do konkursu przystąpiło 27 drużyn reprezentujących wszystkie komendy powiatowe i miejskie garnizonu dolnośląskiego. Drużyna głogowskich policjantów w składzie: kom. Grzegorz Kruszakin, kom. Grzegorz Niewiada, asp. szt. Krzysztof Samborowicz  i mł. asp. Nikodem Ridel, zajęła czwarte miejsce.

W pierwszym dniu zawodów przeprowadzono indywidualny test wiedzy policyjnej i prawniczej oraz sprawdzian praktyczny z umiejętności jej stosowania. Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Głogowie przeszła do drugiego etapu konkursu, zajmując wysokie 4 miejsce w czołówce zespołów. Do drugiego etapu przystąpiło już tylko 5 drużyn. Wśród nich reprezentanci KPP w Głogowie. W drugim dniu każda z drużyn, musiała wykazać się praktycznymi umiejętnościami oraz profesjonalizmem, prowadząc czynności procesowe oraz oględziny miejsca zdarzenia kryminalnego. W dniu trzecim odbyły się kolejne konkurencje z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz  zawody strzeleckie. Przebieg konkursu był bardzo wyrównany.

Certus 1

– W ubiegłym roku byliśmy na trzeciej pozycji i cieszy mnie, że teraz też jesteśmy w czołówce – powiedział nam Mariusz Bużdygan, komendant głogowskich policjantów. OPR. RED/ FOT. NADESŁANE

Podziel się informacją ...
  • 86
  •  
  •  
  •  
  •  
  •