Dzieje się

Czy czapka św. Mikołaja pojawi się na ratuszu? Mgła, a potem deszcz1 min na czytanie

Czy czapka św. Mikołaja pojawi się na ratuszu? Mgła, a potem deszcz

Dziś (25.11) ma być zakładana na ratuszu ogromna czapka św. Mikołaja. Jest to i tak o wiele wcześniej niż w ubiegłych latach, bo wtedy alpinistów zakładających czapkę mogliśmy zobaczyć dopiero na początku grudnia. Warunki atmosferyczne niesprzyjające, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Organizatorzy zapewniają, że tak.

Chętni na oglądanie prac na wysokościach będą musieli wytężyć wzrok, bo wieżę ratuszową otacza gęsta mgła. Utrudnia widoczność, ale czy utrudni też proces zakładania czapki? – Plan nie uległ zmianie, to dziś na ratuszu pojawi się czapka – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta miasta i ujawnia, że koszty założenia, a potem zdjęcia i naprawy czapki (która oczywiście za każdym razem trochę się niszczy) to 4 tys. zł

Czapka planowo ma być zakładana od godziny 10 – Prace potrwają jakieś 4-5 godzin. Musi je wykonywać co najmniej trzech wykwalifikowanych pracowników. Warunki pogodowe zawsze jakoś utrudniają prace, ale w górach gorsze zmiany pogody nie raz stają nam na drodze – Mówi Oskar Orzechowski z grupy Meander Sport odpowiedzialnej za zakładanie czapki. Prace wykonywane są na wysokości 70 metrów, czyli wciąż wysoko, choć nie można porównać tej wysokości ze szczytami górskimi.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się