Artykuł Informacyjny

Czy kredyt gotówkowy się opłaca? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by nie przepłacać3 min na czytanie

Czy kredyt gotówkowy się opłaca? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by nie przepłacać

Nie zawsze ma się wystarczająco dużo gotówki, by zrealizować wszystkie ważne plany. Pieniędzy najczęściej brakuje na zakup samochodu, sprzętów AGD, remont lub inny większy wydatek, od którego zależy komfort życia i możliwość normalnego funkcjonowania na co dzień. W celu przyśpieszenia realizacji planów można sięgnąć po kredyt gotówkowy. Co zrobić, by wybrać go mądrze? Na którą ofertę się zdecydować?

1. Kredyt gotówkowy – na co można go przeznaczyć?

2. Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

3. Porównanie ofert kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe to jedne z najpopularniejszych produktów bankowych. Powszechnie korzysta z nich wielu Polaków, którym zależy na szybkiej realizacji ważnych zakupów, remontów itp. Dzięki pożyczonej gotówce znika konieczność wielomiesięcznego oszczędzania. Czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest rozsądne? Sprawdź, co zrobić, by pożyczać mądrze. Sprawdź oferty kredytów gotówkowych online na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Kredyt gotówkowy – na co można go przeznaczyć?

Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. Bank pozwala podjąć decyzję o sposobie wydatkowania pieniędzy samodzielnie, bez konieczności tłumaczenia się z wszystkich zakupów. Powinno się jednak pamiętać o zdrowym rozsądku. Zaciągnięcie kredytu na pilny remont łazienki, wymianę uszkodzonych mebli kuchennych lub zakup taniego używanego auta, by dojeżdżać nim do pracy jest w pełni uzasadniony. W przypadku, gdy chce się wyjechać na luksusowe wakacje, kupić drogi sprzęt grający lub zrealizować inne, mniej pilne wydatki, powinno się odstąpić od pożyczania pieniędzy z banku. Podobnie jest w przypadku, gdy potrzebuje się dodatkowej gotówki na codzienne zakupy. 

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Uzyskanie kredytu gotówkowego online jest proste i szybkie. Pożyczenie kwoty w wysokości poniżej 20 tysięcy złotych nie wymaga przedstawiania zaświadczenia o dochodach. Możliwe jest zaciągnięcie kredytu na kilkanaście tysięcy złotych jedynie na podstawie wpływów na konto i weryfikacji dowodu osobistego. Takie rozwiazanie jest korzystne zwłaszcza dla osób, którym zależy na czasie i zminimalizowaniu formalności. Kredyt gotówkowy online dodatkowo jest wypłacany w krótszym czasie niż tradycyjna pożyczka, która wymaga przygotowania szczegółowej analizy kredytowej. 

W celu uzyskania wyższego kredytu gotówkowego powinno się przygotować dokumenty potwierdzające stabilność zatrudnienia i wysokość osiąganych przychodów. Zaświadczenie od pracodawcy to podstawa, gdy chce się pożyczyć co najmniej 30-40 tysięcy złotych. Zdolność kredytowa zależy również od sumy miesięcznych wydatków, w szczególności rat posiadanych kredytów i pożyczek. Im większe zadłużenie widnieje w BIK, tym trudniej jest uzyskać kredyt. 

Porównanie ofert kredytów gotówkowych

Jeśli ma się możliwość i rzeczywistą potrzebę zaciągnięcia pożyczki w banku, powinno się przejrzeć ranking kredytów gotówkowych. Zestawienie ofert na totalmoney.pl pomoże podjąć rozsądną decyzję, dotyczącą wyboru konkretnego produktu. W różnych bankach rozbieżności pomiędzy kosztami pożyczek na tę samą kwotę mogą sięgać kilku procent. W przeliczeniu na pieniądze takie różnice mogą oznacza, że raty poszczególnych kredytów będą różnić się od siebie o kilkaset złotych. Porównanie kredytów gotówkowych wpływa zatem na realne oszczędności i kondycję domowego budżetu w okresie spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Dodatkowo warto pamiętać, by przyjrzeć się RRSO kredytu, a nie tylko jego oprocentowaniu. Dzięki temu pozna się realne koszty pożyczki i podejmie się świadomą decyzję odnośnie skorzystania z niej lub wyboru innej oferty.

Zobacz inne