Dzieje sięGłogów

Czy niebezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego będzie doświetlone?1 min na czytanie

Czy niebezpieczne przejście dla pieszych przez ulicy Wojska Polskiego będzie doświetlone?

Radny Andrzej Koliński napisał interpelacje. Uzasadniał, że przez słabe oświetlenie przejścia przez ulicę przy skrzyżowaniu z ul. Okrężną stwarza realne niebezpieczeństwo dla pieszych. Przypomniał, iż kilka lat temu miał tam miejsce śmiertelny wypadek, a niedawno była kolizja. Jego zdaniem przejście jest szczególnie niebezpieczne w okresie zimowym.

Mieszkańcy ulicy Perseusza licznie przechodzą nim w drodze na msze do kościoła w Brzostowie, a mieszkańcy os. Brzostów, szczególnie dzieci, idąc do szkół i przedszkoli zlokalizowanych na os. Kopernik. W ich imieniu złożył wniosek o ujęcie doświetlenia pasów do realizacji w 2020 r.

W odpowiedzi prezydent Rafael Rokaszewicz wyjaśnił, że doświetlenie każdego przejścia dla pieszych wymaga opracowania dokumentacji projektowo-kosztowej. Potrzebne jest też uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i decyzji, które określą parametry i rozwiązania, jakie należy zastosować na wybranym przejściu dla pieszych w zależności od warunków terenowych, klasy drogi i sposobu przyłączenia do sieci elektrycznej. Przypomniał, że każdego roku na terenie miasta są doświetlane przejścia dla pieszych.

W ostatnich 4 latach wykonano ich kilkadziesiąt, dodatkowo 17 na os. Kopernik wspólnie z Tauronem. Prezydent dodał, że do ratusza wpływa wiele zgłoszeń o doświetlenia przejść dla pieszych i zapowiedział, iż wszystkie, wraz z wnioskiem radnego, zostaną poddane weryfikacji, a następnie typowaniu do realizacji w ramach nowego budżetu.
RED

Podziel się informacją ...
  • 31
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się