Dzieje sięGłogów

Czy w Głogowie będzie gdzie wybudować dom? Miasto przygotowuje do zbycia ponad 40 działek. Sprawdź – kiedy, gdzie i za ile?1 min na czytanie

Czy w Głogowie będzie gdzie wybudować dom? Miasto przygotowuje do zbycia ponad 40 działek. Sprawdź – kiedy, gdzie i za ile?

Czy miasto dysponuje obecnie działkami pod budownictwo jednorodzinne, gdzie, a jeśli takich działek na zbyciu nie ma, to czy i kiedy planuje wystawić jakieś na sprzedaż?

Urząd wymienia ponad 40 działek w trzech lokalizacjach, które są szykowane do sprzedaży w przetargu. Zainteresowani będą mieli do wyboru cztery działki na os. Brzostów, trzy na os. Fabryczna czyli okolice os. Widziszów i aż 39 na os. Piastów Śląskich, w tym jedna pod zabudowę szeregową.

Radoxim 3

Wszystkie te nieruchomości, po dokonaniu niezbędnych czynności związanych m.in. z podziałami czy łączeniem gruntów w jednej dedykowanej księdze wieczystej i zapewnieniem dostępu do mediów, zostaną przeznaczone do sprzedaży w przetargu.

Będą sukcesywnie przeznaczane do zbycia z zasobu gminnego w latach 2020 – 2023. Warunki sprzedaży będą zawarte w poszczególnych ogłoszeniach o przetargu. A ile działek miasto sprzedało w 2019 roku? Jak podaje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta, do 2 sierpnia, sześć, ze średnią ceną brutto za 1 mkw. 198,79 zł. W zeszłym roku przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych i zabudowanych przyniosły miastu ponad 2,8 mln zł. W wykazie są wymienione m.in. os. Żarków, Krzepów i Brzostów. 

GH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się