Dzieje sięmy:KotlaRegion

Czyj to pies? Ugryzł chłopca. Trwają poszukiwania opiekuna1 min na czytanie

Czyj to piesek? Urzędnicy szukają właściciela czworonoga

Każdy pies może ugryźć, nawet taki mały i niepozorny. W środę (1.11) w Grochowicach, gmina Kotla, 14-latek natknął się na bezpańskiego psa. Od kilku dni mieszkańcy widzieli, że kundel wałęsa się niepilnowany po wsi.

Niewielki pies biegał sam, bez opiekuna i zaatakował większego od siebie psa należącego do chłopca. Młody właściciel próbował rozdzielić zwierzęta i wtedy agresywny pies go ugryzł.

– Od wczoraj (2.11) zwierzak znajduje się w izolacji w schronisku. Jest pod nadzorem Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Przechodzi badania na wściekliznę. Badanie kliniczne potrwa co najmniej dwa tygodnie – mówi dr Krzysztof Żelazny, inspektor do spraw chorób zakaźnych w inspektoracie.

Zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza dzięki szybkiej reakcji matki chłopca, która zgłosiła sprawę urzędnikom. Ci natychmiast złapali czworonoga. Na stronie internetowej gminy pojawiła się informacja o tym, że poszukują oni właściciela.

– Nawet gdyby opiekun znalazł się teraz, zwierzak nie zostanie mu zwrócony pod opiekę przed zakończeniem badań – dodaje Żelazny. Każdy, kto może pomóc w ustaleniu właściciela kundla, proszony jest o kontakt z urzędem gminy: 76 83 18 361 wew. 53.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się