Dzieje sięGłogów

Czysta Odra, czysty Głogów. Trwa akcja sprzątania naszej rzeki5 min na czytanie

Czysta Odra, czysty Głogów. Trwa akcja 12

– Zachęcamy głogowian, aby włączyli się w działania edukacyjne na rzecz środowiska – mówi Kornelia Cypryjańska-Perucka, organizatorka akcji Czysta Odra, Czysty Głogów. A chętnych, by wziąć w niej udział, nie brakuje. Zebrali się na głogowskiej marinie. Otrzymali worki na śmieci, rękawiczki i ruszyli w teren.

Można do nich dostarczyć też m.in. zakrętki po butelkach. Dużo się mówi się również o segregacji śmieci. Na uczestników czekają nagrody. – Zgniatarki do butelek, testery do baterii oraz torby ekologiczne – dodaje.

Radoxim 5

Aleksandra Mazan z synkiem też tam jest. – Często wyprowadzamy psy ze schroniska, spacerujemy nad Odrą i widać, że jest potrzeba, aby ten teren był czysty. Niektórzy z własnej inicjatywy starają się sprzątać – zwracała uwagę.

Ta akcja miała odbywać się przy okazji spływu kajakowego z Wrocławia do Berlina. Ale wysoki stan Odry spowodował, że trzeba było go odwołać. – W ubiegłym roku przepłynąłem tę trasę. Mariny są, kajakarze są, Odra płynie. Ale żeby nasza akcja miała większy wymiar, to po drodze staramy się organizować akcje uświadamiające, że warto dbać o rzeki – mówił podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski.

Dzisiejsza akcja potrwa do godz. 15.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się