Artykuł Informacyjny

Dajcie się zaprosić na ramen3 min na czytanie

Dajcie się zaprosić na ramen 5

Nowa restauracja Ramengers na os. Piastów Śląskich. Można w niej zjeść dania, jakich w Głogowie jeszcze nie było: przysmaki w postaci ramenu, czyli japońskiego dania z bulionu z makaronem, mięsem i warzywami.

Taka restauracja to pomysł trzech przyjaciół zafascynowanych wschodnią kuchnią: Tomka, Krzysztofa i Mateusza. Wyśmienitych kucharzy, którzy w Głogowie trzy lata temu otworzyli restaurację DoSushi na Starym Mieście. Tak im się u nas spodobało, że nie tylko wszyscy zamieszkali w Głogowie, ale jeszcze postanowili rozwijać restauracyjny biznes i niedawno przy ul. Wita Stwosza 5 (nad Fitness Manią) otworzyli restaurację Ramengers.

Jej nazwa wywodzi się od popularnego filmu „Avengers” o superbohaterach. – Myślicie pewnie, że superbohaterowie to fikcja i bajki? Oto przed wami Ramengersi – mistrzowie w swoim fachu, walczący do końca o pozaziemski smak na waszych talerzach – zachwalają trzej kucharze, podkreślając, że kiedy w kuchni spotka się trzech władców smaków, to trzeba mieć świadomość, że trafiło się dobrze. – Nie tylko włos wam z głowy nie spadnie, ale także wasze kubki smakowe w poczuciu euforii przeżyją prawdziwą międzyplanetarną inwazję smaku umami – podkreślają, że Ramengers to nowa jakość na głogowskiej mapie kulinarnej.

Faktycznie, ramenu w naszym mieście jeszcze nie było, a to wyjątkowe danie, dwa w jednym – na bazie makaronu i dodatków, zalewanych bulionem gotowanym w specjalny sposób i przez wiele godzin. W karcie lokalu są cztery potrawy ramen, jeden makaron po japońsku oraz… japoński schabowy. W tym są także dania wegetariańskie, na przykład z warzywami czy z tofu. – Zawsze to gdzieś w nas tkwiło – zapewnia Tomek, jeden z twórców nowej restauracji. – Chcielibyśmy pokazać głogowianom, czym jest ramen i przekonać ich do naszej kuchni. Pozwólcie się wciągnąć w niesamowitą podróż smaku.

Restauracja Ramengers przy ul. Wita Stwosza 5 jest czynna od poniedziałku do czwartku do godz. 22, w piątki i soboty do 23, a w niedziele do 21. Można przyjść i posiedzieć, jest tu bardzo przyjemnie, a dba o to fachowa obsługa. Od niedawna lokal otrzymał koncesję i oferuje japońskie wina oraz piwa. Dania są również na dowóz, można zamawiać przez telefon: 660 076 726 albo przez stronę internetową www.ramengers.pl. Płatność gotówką, kartą lub przelewem. Dowożą także dania pod drzwi dla osób na kwarantannie.

Zobacz inne