Dzieje sięGłogów

Dalej pracuje? Prokuratura sprawdza, czy jeden z podejrzanych w sprawie Banku Spółdzielczego w Przemkowie łamie zakaz2 min na czytanie

Zatrzymano byłą prezes i członków zarządu banku w Przemkowie. Straty? Prawie 112 mln złotych! 2

Kilka dni temu napisaliśmy o aferze w przemkowskim banku – o zatrzymaniu przez policję czterech byłych członków zarządu tego banku pod zarzutem wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów na rzecz banku. Chodziło o ponad 111 milionów. Jeden z zatrzymanych to Marek B., który – jak poinformowała prokuratura – pracuje jako dyrektor ds. kredytowych w głogowskim banku. Ten bank – to, jak się dowiedzieliśmy, Bank Spółdzielczy w Głogowie. Od razu po ukazaniu się artykułu na ten temat w gazecie klienci tego banku poinformowali nas, że podejrzany w przemkowskiej sprawie mężczyzna nadal przychodzi do pracy.

Zapytaliśmy o to, czy tak faktycznie jest, prezes Czesławę Sypniewską. Odpowiedziała, że nic nie wie o zarzutach pracownika i przyznała, że nadal jest w pracy. Szczegółowe pytania w tej sprawie wysłaliśmy także e-mailem, lecz nam nie odpowiedziała. Zapytaliśmy ją także bezpośrednio, dlaczego pozwala pracować osobie, która otrzymała poważne zarzuty i ma zakaz zajmowania ważnego stanowiska w banku. Pani prezes nie odpowiedziała, powiedziała, że nie ma czasu. Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Legnicy, która prowadzi śledztwo w sprawie BS w Przemkowie, dodatkowo sprawdza, czy faktycznie Marek B. złamał zakaz wydany przez prokuratora. – Wobec Marka B. zastosowaliśmy poręczenie majątkowe wysokości 150 tys. zł, zakaz opuszczania kraju, dozór policji oraz zawieszenie w czynnościach służbowych dyrektora ds. kredytowych w banku, w którym pracuje – poinformowała rzeczniczka prokuratury Lidia Tkaczyszyn.

Prokurator ustala, czy ten środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach jest faktycznie łamany. – Na postanowienie prokuratora w tej sprawie wpłynęło zażalenie, które w najbliższym czasie zostanie skierowane do sądu. Natomiast takie postanowienia prokuratora są natychmiast wykonalne i powinny być przestrzegane także przez pracodawcę – poinformowała, że pracodawca został powiadomiony o takim środku zapobiegawczym pismem odebranym 6 października. – W tym zakresie prokurator powiadomił prezesa banku – zapewniła.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się