my:GaworzyceRegion

Dalków. Prace postępują bardzo szybko1 min na czytanie

Dalków. Prace postępują bardzo szybko

Kiedyś funkcjonowała w budynku szkoła, ale lata zrobiły swoje… Gmina podjęła kroki, aby przywrócić sali gimnastycznej dawny blask. Prace dobiegają końca. Budynek przeszedł gruntowną przemianę.

W ramach zadania w budynku zostały wykonane następujące prace: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na nową, spełniającą wymagania przepuszczalności i termiki, a także remont pokrycia dachowego. W drugim etapie prac wykonano: ocieplenie ścian, remont istniejącej posadzki, malowanie i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz przebudowa budynku zaplecza w zakresie malowania elewacji oraz robót remontowych parteru.

– Wkrótce oddamy mieszkańcom salę gimnastyczną w Dalkowie. Na jej przebudowę otrzymaliśmy pół miliona złotych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Efekty pracy już widać gołym okiem, budynek przeszedł przemianę i już cieszy oko. Cały czas podkreślamy, że to wielki zasób mieć w niewielkiej miejscowości salę gimnastyczną – mówi Joanna Brodowska z urzędu gminy.

Obecnie trwają prace wykończeniowe. Jak się dowiedzieliśmy, sala może zostać otwarta przed czasem, gdyż firma poradziła sobie z modernizacją szybciej. Może to nastąpić już w wakacje, ale urząd nie zdradza jeszcze dokładnej daty. – Wykonawca ma termin zakończenia prac. Jeżeli uda się wcześniej oddać salę, to będziemy o tym na pewno informować – dodaje Brodowska.

RED

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce