Dzieje sięGłogów

Damian Piątek: Mogę być twarzą tej akcji, bo to bardzo ważny dzień dla młodzieży2 min na czytanie

Damian Piątek: trzeba postawić granicę i oddzielić państwo od religii

Głośno zrobiło się o rebusie radnego powiatowego Andrzeja Radomskiego, który na profilu społecznościowym wstawił dwa zdjęcia – u góry tęczy, na dole Damiana Piątka, zastępcy dyrektor PUP w Głogowie, byłego kandydata na posła z ramienia Lewicy. Rozwiązanie tego konkursu brzmiało: tęczowy piątek. Ten, kto pierwszy zgadł, mógł liczyć na pizzę od radnego.

Damian Piątek zabrał głos w sprawie i przesłał do naszej redakcji odpowiedź na wpis radnego Radomskiego. „Panie Radny Radomski dziękuję panu. Pana rebus, to strzał w 10-tkę, by za promować tęczowy piątek. Mogę być twarzą tej akcji, bo uważam, że to bardzo ważny dzień dla młodzieży” – czytamy.

„ Gratuluję odwagi młodzieży, głogowskiej, że zorganizowali w swojej szkole ten dzień i pokazali jedność ze swoimi rówieśnikami. Tęczowy piątek to nie wychwalanie homoseksualizmu, czy wręcz namawianie innych – jak myślą i mówią prawicowi politycy. Tęczowy Piątek jest wyrazem solidarności z osobami. Wydarzenie ma uczyć empatii, tolerancji i zrozumienia wobec wszystkich. Do okazania wsparcia” – dodaje.

Radny ogłosił konkurs na FB. Pizza dla tego, kto rozwiąże ten rebus... Damian Piątek w roli głównej 1

„Według badań połowa uczniów LGBT ma objawy depresji, prawie 70 proc. doświadcza myśli samobójczych. Młode lesbijki, geje, osoby biseksualne regularnie dotyka przemoc, do której w 26 proc. przypadków dochodzi w szkole. Dlatego gesty solidarności są niezwykle ważne dla uczniów i uczennic LGBT. Ja ze swojej strony obiecuję pomóc każdemu, kto nie będzie umiał sobie poradzić ze swoją odmiennością, jeżeli zostanie odrzucony przez rodziców i znajomych” – przekonuje Piątek.

„Bycie nie hetero nie oznacza że jesteście gorsi. I na koniec słowo do Pana radnego. Żałuję, że nie dał mi pan znać pierwszemu, że taki konkurs ogłosił na Facebooku. Wygrałbym pizzę” – kończy.

Sprawą wpisu radnego zainteresował się też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz ogólnopolskie media.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się