Dzieje sięGłogów

Daniel Szulc (19 l.) odebrał laptopa: To spełnienie moich marzeń2 min na czytanie

Daniel Szulc (19 l.) odebrał laptopa: To spełnienie moich marzeń

– W przyszłości chciałbym zostać informatykiem – mówi nam Daniel Szulc (19 l.) z Przedmościa, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest niepełnosprawny. Porusza się o kulach. Chodzi do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie. Jest w klasie maturalnej. Kończy właśnie liceum. Dziś (8.04.) z rąk naszego dziennikarza odebrał laptopa ufundowanego przez Annę Brok, radną sejmiku województwa dolnośląskiego.

Daniel nie ukrywa, że zdalna nauka na wsi nie należy wcale do najłatwiejszych. On w pokoju ma stary stacjonarny komputer. Niestety już wysłużony. – Nawet nie mam kamerki w nim, aby połączyć się ze znajomymi z klasy na wideokonferencji. Porozmawiać i wspólnie się pouczyć – załamuje się. Niestety jego rodziny nie stać na zakup nowego sprzętu. Zwłaszcza teraz, gdy przyszłość jest niepewna.

Z pomocą pospieszyła Jolanta Zawartka, dyrektor ZSTiO. – Pani Anna Brok powiedziała, że w redakcji czeka komputer, który chciałby podarować jakiemuś uczniowi, takiemu w potrzebie. Wytypowaliśmy w naszej szkole ucznia, który ma największe problemy – opowiada.

– Dla mnie to było wielkie zaskoczenie. Zadzwoniła do mnie pani dyrektor. Gdy powiedział o tym laptopie… nie będę ukrywał, że to spełnienie marzeń – mówi wzruszony chłopak.

Cieszy się też ojciec Wiesław (56 l.). – On ma do tego smykałkę. Obsługuje w domu wszystkie sprzęty w tym telefony komórkowe. Na wsi mamy tylko problem z internetem. Już zmieniliśmy nawet sieć, aby zasięg był lepszy. Niestety kablowego nikt tutaj jeszcze nie podłączył. Ba! W Przedmościu nie ma nawet kanalizacji, więc takie luksusy dopiero przed nami – mówi.

Daniel chciałby w przyszłości zostać informatykiem. A my trzymamy za niego kciuki, aby zrealizował swoje plany i marzenia.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się