Dzieje sięGłogów

Darowizna na laboratorium. Fundacja KGHM wsparła głogowską uczelnię1 min na czytanie

PWSZ pozyskał 2,6 mln złotych na centrum symulacji medycznej

Fundacja KGHM Polska Miedź po raz kolejny wspiera Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie. Fundacja przyznała uczelni darowiznę w wysokości 50 tys. zł z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu i aparatury, które doposażą laboratorium napędów przekształtnikowych.
Laboratorium napędów przekształtnikowych powstało wraz z utworzeniem nowej specjalności – elektrotechnika przemysłowa, na kierunku inżynierskim automatyka i robotyka.

– Zostało wyposażone w niezbędne minimum, jednak aby zagwarantować najwyższy poziom kształcenia, konieczny jest zakup dodatkowych specjalistycznych urządzeń. Dzięki darowiźnie fundacji laboratorium będzie w pełni wyposażone – mówi nam Anna Włodarczyk, rzecznik PWSZ-tu.

Dodaje, że to właśnie w ramach specjalności elektrotechnika przemysłowa studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie komputerowego wspomagania projektowania sieci, napędów i instalacji elektrycznych oraz eksploatacji urządzeń sterujących i pomiarowych. Studia te przygotowują do pracy w różnych gałęziach gospodarki i przemysłu opartych o energię elektryczną.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się