Derbowa wygrana juniorów młodszych. Pokonali Zagłębie Lubin

12:58, 05.10.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:58, 05.10.2019

Juniorzy młodsi KS SPR Chrobrego Głogów zagrali z SMS-em Zagłębie II Lubin. Derby były pełne emocji a na trybunach nie zabrakło kibiców. Od początku ten mecz był wyrównany - choć trzeba przyznać, że lekką przewagę na parkiecie mieli rywale. W 7. minucie po rzucie karnym prowadzili 3:5. Na szczęście Chrobry szybko się pozbierał i po chwili doprowadził do wyrównania. W 19. minucie po rzucie Jakuba Lecha obejmując prowadzenie 9:8. A na przerwę schodząc z przewagą 15:11.

W następnych minutach głogowianie wcale nie zamierzali oddawać pola gry Zagłębiu. Kontrolowali to, co działo się na parkiecie. W 40. minucie prowadzili 21:15 i nagle na boisko padł jeden z zawodników Zagłębia Milan Fiłon. Była to dłuższa przerwa w grze - niezbędna okazała się pomoc ratownika, młody gracz z Lubina nie był w stanie wstać z parkietu, więc wezwano pogotowie ratunkowe. Po czasie sędziowie wznowili mecz - Chrobry dowiózł do końca wygraną. Pokonał Zagłębie 32:22.

KS SPR Chrobry Głogów-SMS Zagłębie II Lubin 32:22 (15:11)
Chrobry: Darowski 2, Lech 3, Danielak 1, Nawrocki 1, Pierzchała, Szlempo, Błaszak 3, Szczeblewski 2 , Sulimierski, Krukowski 4, Smuk, Bandura 1, Szymankiewicz 1, Sapian 7, Kołodziej 3, Reszczyński 4.