Dzieje sięGłogówKGHM

Dlaczego ratownicy KGHM-u muszą spędzić 30 minut dziennie w saunie?1 min na czytanie

Dlaczego ratownicy KGHM-u muszą spędzić 30 minut dziennie w saunie?

Aby nie utracić aklimatyzacji ratownicy w Górniczym Pogotowiu Ratowniczym w Sobinie podczas ich dyżurów codziennie mają obowiązek spędzić 30 minut w saunie tureckiej (wilgotnej). Do dyspozycji ratowników są także siłownia i sala do ćwiczeń wydolnościowych – wszystko po to, aby utrzymali wysoką formę niezbędną w ich pracy.

W Górniczym Pogotowiu Ratowniczym w Sobinie w każdej chwili, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, dyżurują 3 zastępy ratownicze gotowe do natychmiastowego wyjazdu do strefy zagrożenia. Zastęp ratowniczy składa się z 5 osób i jest to najmniejsza jednostka do wykonywania działań ratowniczych. W całym KGHM mamy aż 450 ratowników w kopalniach i dodatkowo 15 zawodowych ratowników zatrudnionych w Jednostce Ratownictwa Górniczo – Hutniczego. Razem z ratownikami w GPR 24 godziny na dobę stacjonuje lekarz.

Jak ćwiczą ratownicyRatownicy z kopalń pełnią tygodniowe dyżury w Górniczym Pogotowiu Ratowniczym w Sobinie. Podczas dyżuru codziennie odbywają ćwiczenia. Są to m.in. – symulowane zdarzenia w komorze ćwiczeń z użyciem aparatów roboczych powietrznych butlowych, ćwiczenia ze sprzętem zawałowym hydraulicznym i pneumatycznym – podnoszenie i stabilizacja skał, uwalnianie poszkodowanego spod skał, ćwiczenia ze sprzętem pożarowym – rozciąganie linii wężowej i zakładanie hydrantów nawiertowych na rury.
RED
źródło KGHM to My

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się