Dzieje sięGłogów

Zadłużeni kierowcy. Będzie ich ścigać skarbówka!1 min na czytanie

Podwyżki za parkowanie. Nadal taniej niż we Wrocławiu, ale bez porównania z Polkowicami. Co na to kierowcy?

Blisko tysiąc tytułów wykonawczych wystawiono w ubiegłym roku wobec dłużników zalegających z zapłatą za postój w strefie płatnego parkowania. I choć długi są mniejsze niż w 2021 roku, to w tym roku mogą być wyższe. Bo SPP prawdopodobnie powiększy się o kolejną ulicę.

Do końca 2021 roku nie wpłynęło do miejskiego skarbca ponad 132 tys. zł, a grudzień 2022 zamknął się długiem w wysokości 120 tys. 606 zł. Ale jak podaje rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska – Gawrońska, część zaległości za 2021 rok już wpłynęło, podobnie z rokiem minionym, a to oznacza, że obecnie urząd musi ściągnąć ponad 118 tys. zł, co nie zawsze jest proste. Dlatego sięga po ostateczne rozwiązanie, jakim jest zgłaszanie sprawy do skarbówki, która wystawia tytuły wykonawcze.

I tylko w 2021 roku wysłała ich 956 na łączną sumę ponad 120 tys. zł względem 132,6 tys. zł rok wcześniej. Czy w tym roku liczba dłużników, a tym samym kwota długu wzrośnie? Niewykluczone, bo prawdopodobne jest, że strefa nie tyle się powiększy pod względem obszaru, a wchłonie kolejne ulice. Do ratusza wpłynął już wniosek z Powiatowego Urzędu Pracy, by do SPP włączyć ulicę, przy której instytucja się znajduje, czyli Piaskową.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się