Dzieje sięGłogów

Długie kolejki do lekarzy specjalistów w Głogowie? Endokrynolog, kardiolog, neurolog… cud tam się dostać1 min na czytanie

Długie kolejki do lekarzy specjalistów w Głogowie? Endokrynolog, kardiolog, neurolog... cud tam się dostać

Kolejki do specjalistów w Głogowie się wydłużają? Na wizyty trzeba czekać miesiącami a nawet latami! Jak mówią pacjenci dostanie się do endokrynologa graniczy z cudem. Chyba, że prywatnie, ale to kosztuje. Nie wszystkich na to stać. Lekarze odsyłają więc do Lubina. Termin? Najwcześniej w 2027 roku.

– Rejestrowałam się na rehabilitację, bo mam problemy z kręgosłupem. Umówili mnie dopiero na marzec, czyli będę czekać aż pięć miesięcy na wizytę. Za przeproszeniem do tego czasu mogę się zwinąć z tego świata. A każdy krok sprawia mi wielki ból – mówi Joanna Bielska (69 l.).

Maria Piotrowska (74 l.) też czeka w kolejce, ale do neurologa. Jest załamana. – Od jakiegoś czasu zaczęłam mieć migrenę i jakby szumiało mi w głowie. Lekarz rodzinny skierował mnie do neurologa. Pierwsza wizyta była po dwóch tygodniach. Lekarza zlecił badania i kontrolę, ale… kolejka. I ponowny termin na grudzień – żali się.

Znacznie dłużej trzeba czekać na kardiologa. Stanisław Makowski (46 l.) miał zawał i teraz musi regularnie chodzić do lekarza co pół roku. – Trzeba czekać na fundusz ponad rok, nawet do dwóch lat. Jedna wizyta na trzy zdarzy się cudem darmowa. Za pozostałe trzeba płacić. I to nie mało, bo około 300 zł – wylicza.

Dla przykładu czas oczekiwania na wizytę u ortopedy to 2 miesiące a dermatologa, laryngologa, okulistę czy alergologa do miesiąca czasu.
AG

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się