Dzieje sięGłogów

Długie kolejki do wydziału komunikacji. “Ile można czekać?”1 min na czytanie

Jest kolejny pracownik w wydziale komunikacji. Kolejki do rejestracji się zmniejszą?

Sprawa wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Głogowie powraca jak bumerang. I znów chodzi o to samo… kolejki. – Ile można czekać? – zastanawia się pani Katarzyna, która opowiada, że od kilku dni próbuje się elektronicznie zarejestrować, bo ma do odbioru tzw. twardy dowód rejestracyjny. Niestety bez skutku.

– W celu załatwienia sprawy w wydziale komunikacji można umówić się na wizytę poprzez system umawiania wizyt lub bezpośrednio pobrać w urzędzie bilet z automatu biletowego. Umawianie wizyt odbywa się z wyprzedzeniem maksymalnie 14 dni – wyjaśnia Edyta Sambor ze starostwa.

Od dnia wznowienia obsługi w starostwie, czyli połowy czerwca, z możliwości umówienia wizyty skorzystało 2420 osób, z czego 783 aby zarejestrować pojazdy, 581 po odbiór dowodów rejestracyjnych, 505 po odbiór prawa jazdy i 551 w innych sprawach.

– W przypadku, gdy brak jest wolnych terminów na umówienie wizyty sprawę można załatwić bezpośrednio pobierając bilet z automatu biletowego znajdującego się na korytarzu wydziału komunikacji – dodaje.

W ostatnich dniach średnio tygodniowo jest rejestrowanych ok. 200 pojazdów. Jeżeli chodzi o obostrzenia związane z epidemią COVID 19 należy przestrzegać ogólnych przepisów związanych z zachowaniem dystansu społecznego i zasłanianiem ust i nosa. Przed wejściem do budynku jest mierzona temperatura i odkażanie rąk.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się