Dzieje sięGłogów

Dni otwarte w katolickim przedszkolu. Będą darmowe niespodzianki dla dzieci1 min na czytanie

Dni otwarte w katolickim przedszkolu. Będą darmowe niespodzianki dla dzieci

Pod koniec miesiąca, bo w niedzielę (30.05.) odbędą się dni otwarte nowego przedszkola “Boży Domek”, które powstało przy kościele św. Klemensa w Głogowie. To przedszkole katolickie. Będzie można zobaczyć budynek w godz. 9-16. Jak informuje parafia w programie nie tylko zwiedzanie przedszkola, ale też przedstawienie oferty, rozmowa z kadrą pedagogiczną, kiermasz książek katolickich i zapisy. Dla dzieci przewidziano darmowe skakanie na dmuchańcach, zabawy i animacje, a ponadto niespodzianki.

Przypomnijmy, że starania o przedszkole katolickie przy parafii trwały od trzech lat. W końcu można śmiało powiedzieć, że się udało. Remont co prawda jeszcze trwa, ale prace są już na ukończeniu. Przedszkole znajdzie się na parterze “Domu Pielgrzyma”. Nazywa się “Boży Domek”. Będą tam trzy pomieszczenia dla dzieci, szatnia, pokój socjalny, kuchnia, toalety. A do dyspozycji rodziców będzie dogodny parking. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami. Znajdzie się w nim 37 miejsc dla dzieci w wieku do 4 lat. – Liczba miejsc jest adekwatna do naszej powierzchni. Z przepisów wynika, że na jedno dziecko przypada 2,5 mkw. – mówi ojciec Łukasz Wójcik, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie. 

Radoxim 5

Budowa przedszkola kosztowała w granicach 300 tys. zł, ale parafia na ten cel pozyskała środki od sponsorów. Rodzice dzieci, które będą tam uczęszczały, zobligowani będą do opłacenia składki w kwocie 300 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć jeszcze wyżywienie.  Więcej o tym pisaliśmy: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się