Dzieje sięGłogów

Do Głogowa przyjedzie Cytobus1 min na czytanie

Do Głogowa przyjedzie Cytobus

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu uruchomiło Cytobus, czyli mobilny punkt diagnostyki raka szyjki macicy. Pojazd, wspiera działalność profilaktyczną na rzecz zdrowia mieszkanek Dolnego Śląska w ramach kampanii społecznej #RakChadzaWspak.

Na stronie akcji czytamy, że według najnowszych badań rak szyjki macicy jest trzecim co do częstości występowania nowotworem u kobiet oraz czwartą przyczyną zgonów nowotworowych kobiet na świecie. Więcej niż 85% nowych zachorowań odnotowuje się u kobiet zamieszkałych w krajach rozwijających się. Polska należy do krajów o średniej zachorowalności oraz o wysokich wskaźnikach umieralności na ten nowotwór w porównaniu do innych krajów europejskich. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niska zgłaszalność Polek na badania profilaktyczne, a to właśnie wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia dają niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia.

Cytobus pojawi się w Głogowie 15 października br. o godz. 9.30 przed urzędem miejskim. Na badanie cytologiczne w mobilnym punkcie może przejść każda kobieta w wieku 25-59 lat, która w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystała z profilaktycznej cytologii. Badanie jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i trwa niespełna 10 min.

Zadzwoń i zarejestruj się: 71 36 89 647.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się