WYBORY DO SEJMU I SENATU 2019

Do końca głosowania niespełna 4 godziny. Ilu głogowian już poszło do urn wyborczych? Jaka jest frekwencja w Głogowie?2 min na czytanie

Do końca głosowania niespełna 4 godziny. Ilu głogowian już poszło do urn wyborczych?

Frekwencja dla Głogowa na godz. 17 wyniosła 44,4 proc.

Głosujemy. Od rana, w południe, po południu. Ruch w lokalach wyborczych nie ustaje. W Zespole Szkół Politechnicznych pierwsi głogowianie oddali głos tuż po otwarciu, o godz. 7. – Każdy ma czas zagłosować – mówi Paulina Anioł, przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2.

Po południu na głosowanie wybrała się duża grupa sąsiadów z Placu Tysiąclecia. Spotkali się po drodze i do lokalu weszli razem, w dobrych humorach. – W każdych wyborach głosuję – mówi Zdzisław Stefański w towarzystwie żony i córki. – Jesteśmy prosto z podróży – mówi starsze małżeństwo ostrożnie wchodząc po schodach. Pani jest o kulach, a do pokonania od frontu budynku jest 15 schodków bez poręczy.

Do końca głosowania niespełna 4 godziny. Ilu głogowian już poszło do urn wyborczych? 1

Inni głogowianie z problemami w poruszaniu się, nawet bardzo sędziwi też dotarli do lokalu z pomocą bliskich. Młodzi również przychodzą rodzinnie. Pani Joanna przyszła oddać głos z mężem, siostrą i szwagrem, którzy już głosowali w innych lokalach. Wszyscy mają 27-30 lat. – Pogoda jest ładna, później idziemy na spacer i na kawę do rodziców – zdradzają.

Do końca głosowania niespełna 4 godziny. Ilu głogowian już poszło do urn wyborczych? 2

Przy drzwiach do lokalu chwilami robi się tłoczno. Jest gorąco jak latem. – Frekwencja będzie dobra – komentują głogowianie.

Niebawem informacje, jak nasza frekwencja ma się do tej w kraju. Śledźcie naszą stronę internetową www.myglogow.pl. Przygotowaliśmy dla Was specjalną zakładkę poświęconą wyborom do Sejmu i Senatu 2019. RED

Zobacz inne