Dzieje sięFotoGłogów

Do matury przygotowywali się w domach. Rozpoczął się pierwszy egzamin, ten z języka polskiego12 min na czytanie

1

Przez niemal cały ten rok szkolny maturzyści uczyli się w domach. Epidemia koronawirusa dała im się szczególnie we znaki. Dziś (4.05.) przystąpili do pierwszego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Kolejne z matematyki i języka obcego. Ustne egzaminy zostały odwołane. Byliśmy w Zespole Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie, by zobaczyć jakie emocje towarzyszyły maturzystom.

– Jestem dobrze przygotowana, liczę chociaż na 50 proc. – mówiła Alicja Wota (18 l.). – Spodziewam się Lalki. Czytałam streszczenie, dużo o tym mówiło się też na lekcjach. Szkoda, że nie było testów próbnych – dodawała Jagoda Cichowicz (18 l.).

Piotr Rossa, dyrektor ZS. Wyżykowskiego wydawał arkusze. – W naszej szkole do egzaminu maturalnego przystąpiło 140 uczniów – wylicza dyrektor zapewniając, że wszystko odbywa się tutaj w reżimie sanitarnym. Maturzyści do szkoły wchodzili czterema osobnymi wejściami. – Przy stolikach nie obowiązują maseczki – w czasie egzaminu można je ściągnąć. Na egzamin można wnieść przybory i wodę – przypomina. Nie ukrywa, że obawia się o tegoroczny egzamin, bo to dla nich wszystkich był ciężki rok.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się