Dzieje sięFotoGłogów

Do Obiszowa przyjechały setki rowerzystów. Szosowy Klasyk świetnie zorganizowany2 min na czytanie

Do Obiszowa przyjechały setki rowerzystów. Szosowy Klasyk świetnie zorganizowany 1

W gminie Grębocice trwa Kolarski Weekend. W sobotę w Obiszowie kilkuset zawodników wzięło udział w Szosowym Klasyku. To dopiero początek, bo w niedzielę jeszcze ważniejsza impreza rowerowa – Bike Maraton z Pucharem Polski. Warto się wybrać.

W gminie Grębocice odbywają się już tradycyjnie jedne z dwóch najważniejszych zawodów rowerowych w Polsce. To właśnie ta gmina jest organizatorem świetnej imprezy sportowej w przecudnym i bardzo dobrze przygotowanym miejscu – na terenie rekreacyjno-sportowym w Obiszowie, kilkanaście kilometrów od Głogowa.

Gospodarze bardzo gościnnie przyjęli setki gości, którzy przyjechali do Obiszowa z całego Dolnego Śląska, ale nie tylko – byli nawet z najodleglejszych jej zakątków, a także goście zza granicy. Cykliczne zawody, z których jeden ze starów odbył się właśnie w Obiszowie, mają już swoje miejsce na mapie dolnośląskiego rywalizowania na szosie. Następne odbędą się w Kowarach i Miękini. Zawodnicy i zawodniczki startują podzieleni na grupy wiekowe i dystanse. W sumie trasa w gminie Grębocice wynosiła 91 km.

Startowały różne grupy wiekowe – także dzieci i młodzież, a potem dorośli, nawet do 80 lat.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się