Dzieje sięGłogów

Do WC na dworcu kolejowym w Głogowie nie można wejść bez ochrony. Wszystko przez awarię1 min na czytanie

Do WC na dworcu kolejowym w Głogowie nie można wejść bez ochrony. Wszystko przez awarię

Moda na karteczki na dworcu PKP w Głogowie? Tu przykleją, tam przykleją. Jak to wygląda? Dworzec PKP pięknie odnowiony, ale… chyba stare do niego wróciło. Kasę biletową zamknęli, a do ubikacji nie można wejść. Wróciły problemy z kupowaniem biletów. Kasa jest czynna tylko od 6.15 do 11, a w tym jest jeszcze 15 – minutowa przerwa – o czym informuje kartka napisana niezbyt wprawną ręką.

Potem bilet można kupić tylko w automacie, który na szczęście od niedawna stoi w głównej hali dworca. No ale nie wszyscy potrafią. To jest szczególnie problem dla starszych osób, które nie radzą sobie z obsługiwaniem takich urządzeń. W razie co, pomaga uczynna ochrona dworca.

Radoxim 3

Ochroniarze pomagają nie tylko przy tym. Do ochrony trzeba się zgłosić także, gdy się chce pójść do ubikacji, tak przynajmniej informuje karteczka przyklejona na drzwiach WC. Zepsuł się automat na monety. „Awarja wrzutomatu WC proszę do ochrony” (pisownia oryginalna) – tak jest napisane na kartce.

– Sprzedaż biletów nie jest w naszej gestii – tłumaczy Bohdan Ząbek z PKP PLK, kierując nas do właściciela budynku, czyli do PKP nieruchomości. A ten tę usługę już dawno oddał w ręce prywatnej firmy. – Jeżeli na stacji nie można kupić biletu, to można kupić u konduktora w pociągu bez dopłaty – pociesza Bohdan Ząbek. Można też kupić bilet przez internet.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się