Sport

Dobra passa głogowskich lekkoatletów – tym razem na tle rywali z Dolnego Śląska1 min na czytanie

Dobra passa głogowskich lekkoatletów – tym razem na tle rywali z Dolnego Śląska

Świdnica gościła najmłodszych lekkoatletów z Dolnego Śląska. Wojewódzkie mistrzostwa ogólnopolskiego programu “Lekkoatletyka dla Każdego” były eliminacjami do centralnych zawodów, które odbędą się w Sieradzu. Rywalizacja odbywała się w grupach 10 i 11-latków, 12 i 13-latków oraz do lat 15, gdzie eliminacje odbyły się w Jeleniej Górze.

Z grup treningowych trenera Tadeusza Karpowicza młodzież wywalczyła łącznie 11 miejsc medalowych.

Złote medale w swoich kategoriach przywieźli: Blanka Skiba w biegu na 60 m – 8,57 s, w biegach płotkarskich Adam Szyrner na 300 m – 42,86 s i Oskar Sawicki na 100 m, srebrne medale również na płotkach wywalczyli: Maja Grudzień na 80 m – 13,77 s i Julia Czupryńska na 300 m – 48,13 s, w skokach srebrne krążki „wyskakali”: wzwyż Laura Rachwał – 120 cm i Tymek Poprawski – 135 cm, , w dal Julia Czupryńska – 5,17 m , złoto Filip Lange -5,38 m w dal i brązowy w pchnięciu kulą, „srebrny” w biegu na 60 m był Bartek Lange.

– Blanka Skiba , Adam Szyrner i Filip Lange weszli w skład reprezentacji Dolnego Śląska na finał ogólnopolski. Cieszy bardzo kontynuacja dobrej passy medalowej przez najmłodszych głogowskich lekkoatletów trwającej nieprzerwanie od kilku lat na arenie sportowej województwa i kraju – mówi trener Karpowicz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport